https://www.blackappleservis.com/wp-content/uploads/2021/01/7-1.jpg

Apple’ın sesli asistanı Siri’yi telefonunuzu sessiz moda aldığınızda susturmak ister misiniz? Sesli geri bildirimi nasıl kapatacağınızı anlattık. Detaylar haberimizde.

Apple’ın sesli asistanı Siri, rakiplerine göre sunduğu farklı özellikleriyle ön plana çıkmayı başarmıştı. Siri; mesaj göndermek, toplantı planlamak, telefonla arama yapmak ve çok daha fazlası için sesinizi kullanmanızı sağlıyor. Hatta bunun yanında Siri’yi belirli sesle denetim sistemlerine entegre etmek için otomobil üreticileriyle ortaklaşa çalışılıyor. Direksiyondaki sesli komut düğmesini kullanarak, gözünüzü yoldan ayırmadan Siri’ye soru sorabiliyorsunuz.

Peki, Siri’den sesli geri bildirim almak istemezseniz bunu nasıl gerçekleştireceksiniz? iPhone’unuzun yan tarafında bulunan sesli/sessiz anahtarı ile bunu uygulayabilirsiniz. Fakat öncesinde küçük bir ayar yapmanız gerekiyor. 

Ayarlar > Genel > Siri > Sesli Geri Bildirim bölümünden “Sesli Anahtarıyla Denetle” seçeneğini işaretlediğinizde bu ayar gerçekleşecektir. BöyleceiPhone’unuzu sessize aldığınızda Siri’de sesli şekilde geri bildirim vermeyecek.siri-1450047949

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir