https://www.blackappleservis.com/wp-content/uploads/2021/01/7-1.jpg

Parrot AR Drone 2.0 bir önceki modeli olan Parrot Ar Drone’dan daha gelişmiş ve üstün özellikleriyle karşımıza çıkıyor. Parrot AR Drone 2.0’nin 1280×720 çözünürlüğüne sahip ana kamerası ile yaptığınız uçuşu kaydedebilirsiniz veya anlık olarak aktarım yapabilirsiniz.

Parrot AR Drone 2.0 Nedir?
Bu hava aracı 4 adet pervane ve motora sahip anında görüntü aktarımı yapabilen ve Android, iPhone, iPad cihazlarınızdan kontrol edebilirsiniz. Parrot AR Drone 2.0’ın ikinci kamerası ile yüksekliği ve stabil uçuş için kullanılmaktadır. AR Drone 2.0 aracınız her irtifada yan rüzgarlara karşı kendi dengesini sağlayabilecek şekilde hareket etmektedir. Ayrıca GPS Navigasyon modülünü desteklediğinden haritada da nerede olduğunu bulabilirsiniz. AR Drone 2.0 hava aracınız ayrıca pili tükenmeye yakın kendini korumaya alıp acil iniş yaparak havada ani motor durmasını engellemektedir. Böylece cihazınızı yavaşça bir iniş yaptırıp yere düşmesini engellemektedir.

Parrot AR Drone 2.0 Özellikleri
-Hava aracınızın tabanında bulunan elektronik devreler ve cihazlar özel olarak izole edilmiştir. Böylece nemden, güneşten ve sudan korunarak zarar görmesi engellenmiştir. Yani AR Drone  2.0 suya iniş yaptığında zarar görmesi engellenmiş olacaktır.
-Parrot AR Drone 2.0 her irtifada otomatik stabilizasyon özelliğiyle dengeli uçuş yapmaktadır. Böylece çok iyi video çekimleri yapabileceksiniz.
-Parrot AR Drone 2.0 telefonunuzu ne tarafa çevirirseniz o yönde manevra yapmaktadır. Böylece dilediğiniz hareketi yapmanıza olanak vermektedir.
-Wi-Fi sayesinde canlı ve yüksek çözünürlükte anlık görüntü elde edebilirsiniz.
-AR Pursuit uygulamasıyla sanal olarak silah ve roketler kullanarak karşınızdaki Parrot AR Drone 2.0’yi alt edebilirsiniz.
-AR Race uygulamasıyla başka bir Parrot AR Drone 2.0 ile yarışabilirsiniz.
-11.1 V – 1000mAh lık üç adet pili ile 30 watt gücünde enerjisi bulunmaktadır.
-Kamerası ile 720p HD görüntüyü geniş açı lensiyle çekebilirsiniz.
-Uçuş Süresi 12 dakikadır ve ek pil sayesinde bu süre artmaktadır.
-Motorları fırçasız motordur 4 motorun her biri 14.5 watt gücünde ve 4000rpm devire çıkmaktadır.
-Rotor çapı: 20 cm
-Dış şeklinin ölçüsü: 51.5cmx 52.5cm
-Ağırlığı 420 gramdır.
Uyumlu Cihazlar:  iPhone/ iPad/ iPod Touch(Apple OS), Android işletim sistemli dokunmatik ekran telefonlar, Nokia N8 / C7 / E 7 Symbian, Samsung Wave Bada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir