https://www.blackappleservis.com/wp-content/uploads/2021/01/7-1.jpg

iTunes Store, App Store veya iBooks Store hesaplarınızla bir ödeme yöntemi ilişkilendirmek istemiyorsanız ne yapmanız gerektiğini öğrenin.

iTunes Store, App Store veya iBooks Store’a ilk kez giriş yaparken Apple Kimliğinizi kullandığınızda mağazadan içerik satın alabilmeniz için bir ödeme yöntemi girmeniz istenir. Hesabınızla bir ödeme yöntemi ilişkilendirmek istemiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

Apple, Apple kimliği kullanan tüm Apple özellik ve hizmetleri için yalnızca bir Apple kimliği kullanmanızı önerir. Apple kimliğiniz olup olmadığını hatırlamıyorsanız, bulmanıza yardımcı olabiliriz.

Çocuklar için hesap ayarlamak üzere kredi kartı gerekmektedir. Çocuklar için Apple Kimlikleri hakkındadaha fazla bilgi edinin.

Zaten bir Apple Kimliğiniz varsa

Apple Kimliğinizi zaten oluşturduysanız, bu kimliği iTunes Store, App Store veya iBooks Store’a giriş yapmak için ilk kez kullandığınızda bir ödeme yöntemi eklemeniz gerekir. Ancak mağazaya giriş yaptıktan sonra isteğe bağlı olarak ödeme yöntemini kaldırabilirsiniz. İlk satın alma işleminizi gerçekleştirene kadar size bir daha ödeme yöntemi sorulmaz.

Apple Kimliğiniz yoksa

Apple Kimliğinizi oluşturmadıysanız, ödeme yöntemi eklemeden aynı anda hem bir Apple Kimliği hem de bir mağaza hesabı oluşturmak için aşağıda verilen adımları izleyin.

iPhone, iPad veya iPod touch’a

 1. App Store, iTunes Store veya iBooks Store’u açın.
 2. Ücretsiz bir uygulama, parça, video veya kitap seçin.
 3. Öğenin yanında bulunan Al’a dokunun ve öğeyi indirmek için tekrar dokunun.
 4. Bir Apple Kimliği ile giriş yapmanız istendiğinde Yeni Apple Kimliği Yarat’a dokunun.
 5. Ekrandaki yönergeleri izleyin. Ödeme bilgileri istendiğinde Yok öğesini seçin. Yok seçeneği görünmüyorsa veya seçemiyorsanız ne yapmanız gerektiğini öğrenin.
 6. Gerekli tüm bilgileri girdikten sonra e-posta ile Apple Kimliğinizi doğrulamanız istenir. Kullanmaya başlayabilmeniz için önce Apple Kimliğinizi doğrulamanız gerekir. E-postayı almadınız mı?

Aile Paylaşımı’nı kullanıyorsanız ve ailenin düzenleyicisiyseniz ödeme bilgilerinizi Yok olarak ayarlayamazsınız. Bir kredi kartı veya banka kartı kullanmanız gerekir.

Mac veya PC’de

 1. iTunes’u açın ve pencerenin üst kısmındaki iTunes Store düğmesini tıklayarak iTunes Store’a gidin.
 2. Aşağıya kaydırın ve pencerenin sağ alt köşesinde ülke bayrağını bulun. Bayrak yaşadığınız ülkenin bayrağı değilse, bayrağı tıklayın ve kendi ülke veya bölgenizi seçin.
 3. Sol üst köşedeki simgelerden birini tıklayarak mağazanın App Store, Müzik, TV Şovları veya Kitaplar bölümüne gidin.
 4. Ücretsiz bir uygulama, parça, video veya kitap indirin. Ücretsiz öğeler bulmak için pencerenin sağdaki sütununa bakın ve “iTunes’da Ücretsiz” veya “Popüler Ücretsiz” gibi “Ücretsiz” sözcüğünü içeren herhangi bir bağlantıyı tıklayın. Ücretsiz bir öğe bulduğunuzda öğenin simgesinin altındaki Al’ı tıklayın.
 5. Bir Apple Kimliği ile giriş yapmanız istendiğinde Apple Kimliği Yarat’a tıklayın.
 6. Ekrandaki yönergeleri izleyin. Ödeme bilgileri istendiğinde ödeme türü olarak Yok öğesini seçin. Yok seçeneği görünmüyorsa veya seçemiyorsanız ne yapmanız gerektiğini öğrenin.
 7. Gerekli tüm bilgileri girdikten sonra e-posta ile Apple Kimliğinizi doğrulamanız istenir. Kullanmaya başlayabilmeniz için önce Apple Kimliğinizi doğrulamanız gerekir. E-postayı almadınız mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir