https://www.blackappleservis.com/wp-content/uploads/2021/01/7-1.jpg

4. jenerasyon iletişim (4G) ile uyumlu olan Apple’ın yeni telefonu iPhone 5’in, 4G LTE şebekesinde aynı anda hem ses hem de data/veri iletişimi yapabilmesi için üçüncü bir antene ihtiyacı olduğu belirlendi. New York Times’ın ABD’deki iPhone tedarikçisi GSM operatörlerine dayandırdığı habere göre

ABD’deki operatörlerden Verizon ve Sprint’in 4G şebekesi üzerinden iPho ne 5 kullanacaklar, sesli görüşme esnasında internete bağlanamayacak veya internete bağlıyken de sesli görüşme yapamayacak. ABD’li diğer büyük GSM operatörü AT&T’nin 4G şebekesinde böyle bir sorunun yaşanmayacağı belirtildi.

TÜRKİYE İÇİN FARKETMEYECEK
iPhone 5’te 2 anten kullanan Apple’ın Verizon ve Sprint dışında Avrupa’daki 4G’ye geçen ülkelerdeki operatörlerin şebekelerinde gelecek 2 yıl içinde 4G LTE şebekesinin, 3. bir antene gerek kalmadan eş zamanlı ses ve data iletişimine imkan verecek şekilde gelişmesi bekleniyor. Bu konuda Türkiye’nin yeni nesil iletişime geç geçmesi, Türkiye için avantajlı olacak. Türkiye’de henüz 4G şebekesi olmadığı için iPhone 5 ile bu iletişim sorunu yaşanmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir