https://www.blackappleservis.com/wp-content/uploads/2021/01/7-1.jpg

iPhone 5 cihazların artık üretim yılı itibariyle genel problemi pillerinin erken bitmesi ve şarjının belli bir yüzde deyken bile kapanmasıdır. iPhone 5 pil değişimi ile bu sorunlarınız 30 dakika gibi kısa bir sürede çözülebiliyor.

Servisimizde iPhone 5 pilinizi orijinal yeni pili ile değiştirebilirsiniz.

iPhone 5 pil değişimi 30 dakika içinde hazır olur

iPhone 5 pil değişimi sırasında cihazınızda veri kaybı olmaz

iPhone 5 pil değişimi profesyonel teknisyenlerimiz tarafından yapılmaktadır

iPhone 5 pil değişimi sırasında ESD malzemeler kullanılmaktadır.

iPhone 5 Pil değişimi sonrasında cihazınıza 12 nokta kontrol yapılmaktadır.

Servisimizde yapılan bütün onarımlarda 12 nokta kontrol yapılmaktadır

 1. Cihazın Sim kartını algılayıp algılamadığı kontrol edilir.
 2. Cihazın Wi-Fi ağlarına bağlanıp bağlanamadığı kontrol edilir.
 3. Cihazın Kamerası tüm fonksiyonları ile kontrol edilir.
 4. Cihazın LCD sinde 0 pixel kontrolü yapılır.
 5. Cihazın Digitizer (Dokunmatik) Tüm Koordinatlarda kontrol edilir.
 6. Cihazın Ses (Mikrafon, Kulaklık, Hoperlör) Fonksyonları kontrol edilir.
 7. Cihazın Gyro sensör fonksiyonu kontrol edilir.
 8. Cihazın Şarj ve USB bağlantısı kontrol edilir.
 9. Cihazın Kulaklık Jack girişi kontrol edilir.
 10. Cihazın Tuş fonksiyonları kontrol edilir.
 11. Cihazın Tüm parçalarının tam ve eksiksiz olup olmadığı kontrol edilir.
 12. Cihazın kozmatik kontrolü yapılır.

Genel Performans ipuçları

En güncel yazılımı yükleyin

Apple yazılım güncellemeleri genellikle enerji tasarrufu sağlayan teknolojiler içerir. Bu nedenle her zaman, aygıtınızda iOS, OS X veya watchOS işletim sisteminin en yeni sürümünü kullandığınızdan emin olun.

Aygıtınızı Aşırı ortam sıcaklılarından koruyun

Aygıtınız, ideal olarak 16° ila 22°C (62° ila 72°F) gibi geniş bir ortam sıcaklığı aralığında performans gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Aygıtınızı, pil kapasitesine kalıcı olarak zarar verebilecek 35°C (95°F) üzerindeki ortam sıcaklıklarına maruz bırakmaktan kaçınmanız çok önemlidir. Aksi takdirde, piliniz herhangi bir şarj durumunda aygıtınıza yeterli süre boyunca güç sağlayamayabilir. Aygıtı yüksek ortam sıcaklıklarında şarj etmek, pile daha da fazla zarar verebilir. Pilinizi sıcak bir ortamda saklamak bile, geri döndürülemez bir hasara yol açabilir. Aygıtınızı çok soğuk bir ortamda kullanırken pilin dayanma süresinde bir azalma fark edebilirsiniz, ancak bu durum geçicidir. Pilin sıcaklığı normal çalışma aralığına döndüğünde, performansı da normale dönecektir.

Şarj Sırasında bazı kılıfları aygıtın üzerinde bırakmayın

Aygıtınızın belirli tarzdaki kılıflar üzerindeyken şarj edilmesi, aşırı ısınmaya yol açabilir ve bu durum pil kapasitesini etkileyebilir. Şarj ederken aygıtınızın ısındığını fark ederseniz, önce aygıtı kılıfından çıkarın.

Düşük Güç Modu’nu Etkinleştirin

iOS 9 ile kullanıma sunulan Düşük Güç Modu, iPhone’unuzun şarjı azalmaya başladığında pil ömrünü uzatmanın kolay bir yoludur. iPhone’unuz, pil seviyesi %20’ye ve daha sonra %10’a düştüğünde sizi bilgilendirerek, tek dokunuşla Düşük Güç Modu’nu etkinleştirmenize imkan verir. İsterseniz, Ayarlar > Pil menüsüne giderek de bu modu etkinleştirebilirsiniz. Düşük Güç Modu parlaklığı azaltır, aygıt performansını optimize eder ve sistem animasyonlarını en aza indirir. Mail gibi uygulamalar arka planda içerik indirmez; AirDrop, iCloud ile eşzamanlama ve Devamlılık gibi özellikler devre dışı bırakılır. Ancak telefon görüşmesi yapmak, mail ve mesaj alıp göndermek, internete erişmek gibi temel işlevleri kullanmaya devam edebilirsiniz. Telefonunuzu yeniden şarj ettiğinizde, Düşük Güç Modu otomatik olarak kapanır.

Pil Kullanımı bilgilerini görüntüleyinbattery-usage

iOS 9, pil verimliliği konusunda şimdiye kadarki en verimli iOS sürümü olacak şekilde tasarlanmıştır. Ve aygıtınızın pilinin dayanma süresini daha hassas bir şekilde yönetebilmeniz için yeni yollar sunar. Örneğin aygıtınız o anda şarj edilmiyorsa, her bir uygulamanın pili hangi oranda kullandığını görebilirsiniz. Kullanım durumunuzu görüntülemek için Ayarlar > Pil menüsüne gidin.

Kullandığınız uygulamaların altında görüntülenebilecek mesajlar şunlardır:

Arka Plan Etkinliği. Bu özellik, uygulamanın arka plandayken de, yani siz başka bir uygulamayı kullanırken de pili kullandığını belirtir.

 • Pilin dayanma süresini artırmak için, uygulamaların arka planda yenilenmesine imkan veren özelliği kapatabilirsiniz. Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile’ye gidin ve düğmeyi Kapalı konumuna getirin.
 • Mail uygulaması için Arka Plan Etkinliği belirtiliyorsa, verilerin manuel olarak alınmasını seçebilir veya verilerin alınması için zaman aralığını artırabilirsiniz. Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler > Yeni Verileri Al’a gidin.

Konum ve Arka Plan Konumu. Bu özellik, uygulamanın konum servislerini kullandığını belirtir.

 • Uygulama için Konum Servisleri’ni kapatarak pilin dayanma süresini optimize edebilirsiniz. Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri’nden özelliği kapatın.
 • Konum Servisleri’nde, her uygulamayı izin ayarıyla birlikte görebilirsiniz. Kısa süre önce konum servislerini kullanmış olan uygulamaların açık/kapalı düğmesinin yanında bir gösterge bulunur.

Ana Ekran ve Kilit Ekranı. Bu özellik, aygıtınızda Ana Ekran’ın veya Kilit Ekranı’nın gösterildiğini belirtilir. Örneğin ekran, Ana Ekran düğmesine basılarak veya bir bildirim aracılığıyla etkinleştirilir.

 • Bir uygulama, bildirimlerle ekranınızı sık sık etkinleştiriyorsa, Ayarlar > Bildirimler’den uygulama için anında bildirimleri kapatabilirsiniz. Uygulama’ya dokunun ve Bildirimlere İzin Ver’i Kapalı olarak ayarlayın.

Kapsama Alanı Dışında ve Düşük Sinyal. Bu özellik, kapsama alanı dışındaki bir bölgede bulunduğunuzu ve iOS aygıtınızın daha güçlü bir sinyal aradığını veya aygıtınızı sinyalin zayıf olduğu koşullarda kullandığınızı gösterir. Bu durum, pilinizin dayanma süresini etkiler.

 • Uçak modunu açarak pilinizin dayanma süresini optimize edebilirsiniz. Ekranı yukarıya doğru kaydırarak Denetim Merkezi’ni açın ve Uçak modu simgesine dokunun. Uçak modundayken arama yapamayacağınızı veya gelen aramaları cevaplayamayacağınızı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir