https://www.blackappleservis.com/wp-content/uploads/2021/01/7-1.jpg

Apple’ın geliştiricilere sunduğu iOS 7.1 Beta 5 ile Jailbreak açıklarının kapatıldığı açıklandı. Jailbreak tutkunları güncellemeden önce haberimize göz atmalı.

Dün gece saatlerinde Apple geliştiriciler için iOS 7.1’in 5. Beta sürümünü yayınlamıştı. Stabilite sorunlarının ve bazı hataların giderildiği 5. Beta sürümü ile bir takım küçük yenilikler sisteme eklenmişti. iOS 7.1 Beta 5 ile gelenyeniliklere bir önceki haberimizden ulaşabilirsiniz.

Ancak Apple, iOS 7.1 Beta 5 ile birlikte Jailbreak tutkunları için kötü bir sürpriz hazırladı. iOS 7.0.4 için Jailbreak işlemini gerçekleştiren Evasi0nekibi, Jailbreak için gerekli olan güvenlik açığının iOS 7.1 Beta 5 ile kapatıldığını açıkladı. Ekip bu sürümde de bir güvenlik açığının bulunacağını ve çalışmalara başladıklarını notlarına ekledi.

 

Jailbreak için iOS 7.0.4’te kalın

Hacker ekibinin tavsiyesi, Jailbreak işlemini gerçekleştirmek isteyenlerin şimdilik iOS 7.0.4 sürümünde kalmaları yönünde. Bakalım Apple, iOS 7.1’inFinal sürümünde bir büyük hata yapıp, Jailbreak işlemi için hackerlara geçit sağlayacak mı?
Kaynak – ShiftDelete.Net