https://www.blackappleservis.com/wp-content/uploads/2021/01/7-1.jpg

Apple iOS 7.1’in 3. Beta sürümünü geliştiriciler için yayınlandı.

ios731160-300x147

 

Kullanıcı arayüzünde ve sistemde yapılan değişiklikleri haberimizde bulabilirsiniz.

Apple, iOS 7.1 işletim sisteminin 3. Beta sürümünü geliştiriciler için yayınlandı. Apple’ın diğer beta sürümlerinde de yaptığı gibi, bu sürümde de bazı hata gidermeleri ve özellik geliştirmeleri yapıldı.

Şu an iOS 7.1 Beta 2′yi kullanan kullanıcılar cihaza göre boyutu 70MB-140MB arasında değişen OTA ile cihazlarını Beta 3′e güncelleyebilecekler. Kullanıcıların, cihazlarındaki IPSW dosyalarına erişerek güncelleme yapılabilme imkanlarının olması ise bir diğer seçenek.

IPSW dosyasının bu yeni Beta sürümü için kurulum numarası 11d5127c olarak belirlendi. Ayrıca geliştiriciler, Dev Center’da mevcut olan Xcode’un yeni versiyonuna da erişebilecekler.

iOS 7.1 Beta 3 ile gelen yenilikler

Yeni arama ekranı
Yeni telefon tuşları
Kilitli ekranda yada ev ekranında Parallax özelliğini kapatma
Klavye tasarımında değişiklikler
Yeni kapatma arayüzü
Daha koyu simgeler
Müzik uygulamasında yeni tuşlar
Erişilebilirlik’te ‘Beyazlığı Azalt’ özelliği

Performans artışları var

iOS 7.1 erişilebilirlik açısından önemli geliştirmelerle gelmeye devam ediyor. iOS 7 işletim sisteminin Apple’ın daha eski cihazlarında da stabil olarak iyileştirilmesi ve performansının arttırılması konusunda da ciddi ilerlemeler kaydediliyor.

iOS 7.1′i; Pad Air, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad Mini Retina, iPhone 5s, iPhone 5C, iPhone 5, iPhone 4S, iPhone 4, ve 5. jenerasyon iPod Touch destekleyecek.

iOS 7.1′in Final sürümünün ne zaman yayınlanacağı ile ilgili kesin bir bilgi olmaması ile beraber, yayınlanmadan önce yaklaşık 5 yada 6 Beta sürümünün gelmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir