https://www.blackappleservis.com/wp-content/uploads/2021/01/7-1.jpg

HTC One M8 için Lollipop güncellemesi Malezya’da kullanıma sunuldu. İşte gelen HTC One M8 için Android 5.0 Lollipop güncellemesinin detayları haberimizde.

htc-android-5-lollipop-update

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Herhangi bir operatör kilidi olmayan, SIM kilitsiz normal HTC One M8modelleri için Android 5.0 Lollipop güncellemesi, ilk olarak Malezya’dadağıtılmaya başlandı.

HTC‘nin yapmış olduğu 90 güne kadar güncellemeye vereceğiz açıklamasındaki eşik henüz aşılmış değil. Yani güncelleme hızlı bir şekilde tüm dünyaya yayılırsa, HTC sözünü tutmuş olacak.

:: HTC’nin Android 5.0 Lollipop güncelleme takvimine buradan ulaşabilirsiniz…

Android 5.0 Lollipop ve Sense 6.0

OTA yoluyla Malezya’daki HTC One M8 modellerine yollanan Android 5.0 Lollipop güncellemesi, firmanın mevcut arayüzü Sense 6.0 ile geliyor.

Sense 6.0’ın Android 5.0 Lollipop‘un getirilerine göre tekrardan bir revizyeye uğradığını görüyoruz.

Yeni kilit ekranı ve materyal dizayna göre kilit ekranında gelen bildirimler ile beraber, bildirim ekranının da materyal dizayna göre yenilendiği göze çarpıyor. Ayrıca Android 5.0 Lollipop ile gelen yeni çoklu işlem ekranı, One M8‘e güncelleme ile entegre edilmiş.

650 MB büyüklüğündeki merakla beklenen güncellemeyi yükleyebilmeniz için bataryanızın yüzde 50’nin üzerinde şarja sahip olması da gerekiyor.

 

Bakalım diğer bölgelere güncellemeler ne zaman gelecek?

Hangi cihazlar Android 5.0 Lollipop güncellemesi almıştı?

LG G3 ve Samsung Galaxy S5 modelleri, özel arayüze sahip olan cihazlar arasında ilk güncelleme alanlardan. HTC One M8 modeli de üçüncü sıraya geldi. Tabi şimdilik bu üç model de global anlamda Android 5.0 Lollipop’a güncellenebilmiş değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir