https://www.blackappleservis.com/wp-content/uploads/2021/01/7-1.jpg

Google’ın senkronizasyon hizmetleri genişlemeye devam ediyor. Gmail veya herhangi bir Google hizmetinde bulunan kişiler artık Android cihazlarına eşleştirme yapabilecek.

Google’ın kendi hizmetleri arasındaki senktron çemberi büyümeye devam ediyor. Uzun süredir beklenen “Google kişileri eşleştirme” işlemi artık kullanılabilir duruma ulaştı. Yeni hizmetin haberi dün gece markanın geliştiricileri tarafından Gmail ile duyuruldu.

Gmail hesabınızda bulunan kişiler sekmesinde veya G+ kullanıyorsanız hizmet üzerindeki arkadaşlar bölümünde bulunan “favori” seçeneğini işaretlerseniz, aynı hesabı kullandığınız Android cihazına da bu adresler eklenebilecek. Rehber ve kişiler bölümü yeni hizmetle daha düzenli bir hal alacak.

Senkron ağı mobil cihazlara taşındı

Google bu yeniliği ile birlikte tüm hizmetlerindeki senkron ağını mobil cihazlara da taşımış olacak. Chromebook kullanıyorsanız, Androidcihazınızda bulunan kişi adres bilgileri de aynen cihazınıza senkron olabilecek. Böylelikle Google’ın tüm servislerine tek bir hizmet üzerinden kolay erişim sağlanabilecek.

Aslında uzun bir süredir olması beklenen kişi adresleri senkronu, geçen senenin ilkbahar ayında duyuruldu, ancak Google’ın geliştirici ekibi bu hizmeti yeni aktif edebildi. Kullanıcılar şikayetçi değil. An itibariyle G+ ve Gmail üzerinde bulunan tüm kişi bilgilerini sadece tek bir tıklama ileAndroid cihazınıza eşleştirebilirsiniz.

Kaynak : ShiftDelete.Net