https://www.blackappleservis.com/wp-content/uploads/2021/01/7-1.jpg

Samsung Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 modelleri için ABD’de telefon operatörü US Cellular üzerinden Adroid 4.4.2 dağıtımına başlandı. Sonraki adımlardan biri Türkiye olabilir.

samsung-galaxy-s4-fiyat-3_640x348

ABD’deki Samsung Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 modelleri için Sprintcihazların ardından US Cellular cihazları üzerinden de Android 4.4.2 KitKat‘ın dağıtımına başlandı. OTA ya da USB üzerinden ulaşılabilen güncelleme ile birlikte ülkemizdeki ilgili modellerin de Android 4.4.2‘ye kavuşma tarihinin yaklaştığına dair önemli bir emare günyüzüne çıkmış oldu.

Samsung Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 modellerinin Android 4.4.2sürümüne ilişkin yapılan açıklamada ilgili cihazların sırasıyla N900R4TYUCNAB ve R970TYUFNAE versiyonlarının güncellemeyi öncelikli olarak alacağı belirtildi. Yani tüm Galaxy S4 ve Note 3 kullanıcıları güncellemeyi aynı anda alamıyor. Benzer durum Türkiye için de gerçekçi olacak.

Geri sayım…

GoogleAndroid 4.4.2 sürümü ile ilgili olarak daha önce gerçekleştirdiği tanıtımda tüm özelliklere ek olarak güncellemenin yeni bir kullanıcı arayüzü içermesi öne çıkmıştı. Şimdiye kadar birçok cihazda kullanılmış çok renklisimgelerin yerine, beyaz durum çubuğu kullanımı öne çıktı. Telefon ayrıca son güncelleme ile performans artışı gösterdi.

Bunlara ek olarak yeni bir telefon numarası çevirici, videoyla sohbete SMS, kablosuz baskı ve daha gelişmiş Emoloji entegrasyonları sunulduğu belirtilmişti. Ayrıca yeni bir ses tanıma sistemi de güncellemeyle birlikteABD‘deki Galaxy S4 ve Note 3 kullanıcıları ile buluştu. Bakalım güncellemeülkemize ne zaman gelecek? Beklemeye devam ediyoruz.