https://www.blackappleservis.com/wp-content/uploads/2021/01/7-1.jpg

Sosyal medya devi Facebook, popüler mesajlaşma platformu WhatsApp’ı 16 milyar dolar karşılığında satın aldığını resmen duyurdu.

facebook-whatsapp

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmaya başlayan Facebook’un WhatsApp’ı satın alıp almayacağı söylentilerine Facebook son noktayı koydu. Facebook, popüler mesajlaşma platformuWhatsApp‘ı satın aldığını resmen duyurdu.

4 milyarı nakit olmak üzere toplamda 16 milyar dolar karşılığında WhatsApp’ı satın alan Facebook, bunu resmi olarak Newsroom sayfasında duyurdu.

Sitede yapılan açıklamaya göre;

  • Satın alma işlemi bağlantı ve kullanıcıya fayda konusunda Facebook’a ivme kazandıracak,
  • Popüler mesajlaşma devi ayrı bir birim olarak ve markasını koruyarak çalışmalarına devam edecek,
  • WhatsApp’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jan Koum, Facebook Yönetim Kurulu’na katılacak.

 

WhatsApp’ın 1 milyar Facebook kullanıcısını birbirlerine bağlamak için iyi bir araç olduğunu belirten Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, WhatsApp’ın kurucusu Jan Koum ile uzun zamandır tanıştığını ve bundan sonra beraber çalışacaklarından dolayı mutluluk duyduğunu dile getirdi.

WhatsApp’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jan Koum ise konu ile ilgili olarak; WhatsApp’ın güçlü bir kullanıcı etkileşimine sahip olduğunu vurgularken Zuckerberg ve ekibi ile çalışacağından dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Hali hazırda 450 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına sahip olan WhatsApp’a günde 1 milyon yeni kullanıcı da kayıt oluyordu. Oldukça etkileyici rakamlara sahip olan WhatsApp’ın Facebook tarafından satın alınması, Facebook’a önemli derecede ivme kazandıracak gibi görünüyor.