https://www.blackappleservis.com/wp-content/uploads/2021/01/7-1.jpg

Apple’ın yeni nesil işletim sistemi iOS 6’nın harita uygulamasında yaşanan sıkıntılar, şirketin üst kademelerinde sarsıntıya neden oldu.

Apple’ın yazılım müdürü ve iOS biriminin başkan yardımcısı Scott Forstall, Apple Maps’te yaşanan sorunlar nedeniyle özür dilemeyi reddedince, şirketle olan bağının kesilmesine karar verildi.

Apple’da yazılım depremi yaşanıyor. Wall Street Journal’ın haberine göre, Apple’ın bir yıl önce hayatını kaybeden efsane CEO’su Steve Jobs’ın ardından yerini doldurması için en büyük adaylardan biri olarak gösterilen Scott Forstall, şirketten kovuldu.

New York Times’ın onayladığı bilgiye göre, Forstall ile Apple’ın yeni perakende müdürü John Browett’da şirketle olan bağını kesecek. Ancak Browett’ın kovulmasının Forstall ile bağlantısı olmadığı belirtildi.

Wall Street Journal, her ne kadar Apple’ın önde gelen yüzlerinden biri olsa da, Forstall’ın şirket kültürüyle bağdaşmakta her zaman sorun yaşadığını belirtti. Gazete, Forstall’ın şirketi terk edecek olmasının, Apple yönetiminde yaşanan döneme denk geldiğine dikkat çekti.

APPLE YÖNETİMİNDE İŞLER KIZIŞIYOR

Apple’ın yönetim kadrosunda tansiyonun yüksek olduğunu vurgulayan Wall Street Journal, üst düzey yöneticilerin bir süreden beri Forstall hakkında şikyayette bulunduğunu, mobil yazılım şefinin yeterince işbirliği göstermediğini belirttikleri ifade etti. Apple yönetimini rahatsız eden bir diğer husus, Forstall’ın, Steve Jobs ile olan yakınlığından faydalanmaya çalışması olduğu ifade edildi.

Forstall, kısa bir süre önce iOS işletim sisteminde çalışan yazılım geliştiricilere bir e-posta atarak, “ekibin mobil yazılım alanında büyük fikirler üzerinde yeterince çalışmadığını’ söyledi. Forstall’ın ekibini gereken rekabet için yeterince çalışmamakla eleştirmesinin, bardağı taşıran son damla olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir