https://www.blackappleservis.com/wp-content/uploads/2021/01/7-1.jpg

Teknoloji devi Apple, iPhone 5 ile değişikliğe gittiği kulaklık tasarımında sürpriz bir hamle yaptı.

Yeni kulaklık tasarımlarının patentini alan şirket, kulaklıkları bir giyilebilir teknoloji ürününe dönüştürmeyi hedefliyor.

Patent bilgisinde yer alan bilgilere göre yeni nesil kulaklıkta, kullanıcıların günlük aktivitelerini ölçebilecek bir teknoloji kullanılacak. Başka bir deyişle yeni nesil iPhone kulaklarına sahip olan kullanıcılar, gün içerisinde attıkları adımları veya yaktıkları kalorileri ölçümleyebilecek.

Kulaklık tasarımının kulak arkasına tam olarak yerleşen bir ergonomiye sahip olmasıyla sporcuların hedeflendiği görülüyor.

AKILLI SAAT BEKLENİYOR

Apple’ın giyilebilir teknoloji ürünleri kategorisinde son dönemlerde özellikle akıllı saat üzerinde çalıştığı biliniyordu.

Ancak bu konu hakkında açıklama yapmaktan kaçınan Apple CEO’su Tim Cook, 2014 yılında müşterilerini şaşırtacak ürünlere imza atacağını açıklamıştı.

‘Akıllı kulaklık’ olarak adlandırılabilecek yeni nesil kulaklık özellikle, Tim Cook’un bu açıklamasını kanıtlar nitelikte.

Akıllı saat konusunda ise şu anda Apple’ın attığı ciddi bir adım bulunmuyor. Bu yüzden Apple, akıllı saat yerine akıllı kulaklık modelini tanıtarak kullanıcılara bir sürpriz yapabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir