https://www.blackappleservis.com/wp-content/uploads/2021/01/7-1.jpg

iOS 6’da 200’ün üzerinde yeni özellikle geleceğini belirten Forstall, Siri’nin yeni iOS ile birlikte uygulamaları kendi başına açabildiğini gösterdi. Daha fazla restoran ve eğlence mekanının yerini bilen yeni Siri ile konuşarak tweet atabilmenizin haricinde artık 15 dilde destekleniyor. Yeni desteklenen diller arasında İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Korece, Mandarin dili ve Kanton lehçesi olmasına rağmen Türkçe dil desteği halen yok.

Bir diğer önemli gelişme ise Siri’nin iPhone 4S’ler dışında artık iOS 6 ile birlikte iPad’ler altında da çalışıyor olması. iOS 6’daki bir diğer önemli gelişme ise gelen aramalarla ilgili. Genel olarak tüm aramalara telefonunuzu engelleyebilirken, artık istediğiniz herhangi bir kişinin de sizi aramasının önüne geçebiliyorsunuz.

GOOGLE MAPS iOS 6’DA YER ALMAYACAK
 Apple harita uygulamalarında bugüne dek Google Maps’i tercih etti. Ancak iOS 6 ile birlikte Apple, Google’ı saf dışı bırakarak kendi harita uygulamasını kullanıcılarla paylaştı.  Yeni harita uygulamalasında mekan bilgileri, geri bildirimler ve fotoğraflar yer alıyor. 3 boyutlu haritası ile Google’a kafa tutan Apple, diğer yandan da Siri’yi uygulamaya entegre etmiş durumda. Böylece en yakın benzin istasyonunu, hastaneleri ve otelleri bulmak isteyen bir kullanıcı, Siri’ye danışarak iOS 6’daki yeni harita uygulaması sayesinde bu tür bilgilere zahmetsizce ulaşabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir